Akustilised paneelid

Akustilised paneelid: Kuidas need vähendavad müra?

Müra on häiriv ja väsitav tegur nii kontoris, koolis kui ka kodus. Pidev müra võib mõjutada meie töövõimet, keskendumist ja üldist heaolu. Sageli ei piisa lihtsalt müraallika vähendamisest; tuleb keskenduda ka ruumi akustika parandamisele. Siin tulevadki mängu akustilised paneelid. Aga kuidas akustilised paneelid aitavad müra vähendada ja ruumi akustikat parandada?

Müra vähendamine akustiliste paneelidega

Müra taseme oluliseks vähendamiseks ruumis tuleb keskenduda heli järelkaja ehk peegelduste vähendamisele. Järelkaja tekitab ruumikõla, mis suurendab ruumi mürataset ja muudab keskkonna ebameeldivaks. Heli peegelduste vähendamine on oluline samm, et muuta ruum vaiksemaks ja rahulikumaks. Üks lihtsamaid ja efektiivsemaid viise heli peegelduste vähendamiseks on akustiliste paneelide kasutamine.Rusikareegel on, et akustiliste paneelide pindala peaks olema umbes pool ruumi põrandapindalast. Kuid see pole alati kindel reegel ja sõltub mitmetest teguritest, nagu ruumi kuju, lagede kõrgus, akende suurus ja arv, põrandakate jne. Akustiliste paneelide õige paigutus ja hulk võivad oluliselt parandada ruumi akustikat ja vähendada mürataset.

Looduslikud akustilised paneelid

Akustilised paneelid, mille põhimaterjaliks 80% ulatuses on looduslik turvas, pakuvad suurepärast lahendust heliisolatsiooni parandamiseks mitmesugustes ruumides. Need paneelid on ideaalsed nii kodudes, kontorites, lasteaedades kui ka koolides. Erinevates värvitoonides ja fotodega trükituna on need paneelid saadaval laias valikus, mis võimaldab kohandada neid igale interjöörile sobivaks. Samuti võib neist lõigata erinevaid kujundeid, näiteks maakaardid, tähed või logod, lisades seeläbi ruumile isikupära.

Kvaliteetne materjal ja tootmine

Looduslikud akustilised seinapaneelid ja laepaneelid on valmistatud 80% naturaalsest turbast. See tagab A-klassi heli summutamisvõime, mis on oluline hea akustika saavutamiseks. Turbal materjalina on suurepärane helineelduvus ning ta on happelise pH-tasemega, mis takistab hallituse teket. Akustilised paneelid on turvalised siseruumides kasutamiseks, kuna need ei eralda keskkonnale kahjulikke kemikaale, ei lõhna ja on M1/CE klassifitseeritud. See teeb neist ohutu ja keskkonnasõbraliku valiku.

Akustiliste paneelide eelised

Akustilised paneelid aitavad oluliselt parandada ruumi akustikat, vähendades müra ja järelkaja. Need paneelid mitte ainult ei paranda heli kvaliteeti, vaid loovad ka visuaalselt meeldivama keskkonna. Lisaks sellele, et akustilised paneelid on tõhusad, on need ka stiilsed ja mitmekülgsed. Paneelide erinevad kujundusvõimalused võimaldavad neid sobitada igasuguse interjööriga, muutes need ideaalseks valikuks nii kaasaegsetes kui ka traditsioonilistes ruumides.

Laia valiku akustilistele paneelidele sobivaid fotosid leiate siit.

Vaata kogu galeriid

Kokkuvõttes on akustilised paneelid suurepärane lahendus ruumi akustika parandamiseks ja mürataseme vähendamiseks. Need looduslikud materjalid aitavad luua rahulikuma ja meeldivama keskkonna, kus töötada, õppida ja puhata. Akustilistele paneelidele on võimalik lisada ka LED valgusteid, mis laiendavad veelgi nende kasutusvõimalusi, pakkudes lisaks heli summutamisele ka stiilset ja funktsionaalset valgustust. Seega, kui otsid tõhusat ja keskkonnasõbralikku viisi ruumi akustika parandamiseks, on akustilised paneelid ideaalne valik. akustilisest paneelist maakaartAkustilised paneelid fototrükiga

Akustiliste paneelide omadused

  • Materjal: turvas 80% ja polüester 20%
  • Standardmõõtmed: 594mm x 594mm ja 1194mm x 594mm, maksimaalne mõõt1200mm x 2400mm
  • Standard paksus: 20mm, 30mm, 40mm ja 50mm
  • Heli summutamise võime A-klass(EN ISO 354 & EN ISO 11654)
  • Tulekindlusklass: B (EN 13501-1:2018)
  • Soojusjuhtivus: 0,037 W/ mK(EVS-EN 12667)
  • Akustilise paneeli kinnitamine: liimiga, teibiga, liistudega, naeltega või ripplaesüsteemiga