Seinapaneelid

Kuidas seinapaneelid vähendavad müra?

Müra on häiriv. Müra väsitab. Olgu siis kontoris, koolis või kodus. Aga kuidas müraga võidelda?

Üks lihtsamaid ja efektiivsemaid võimalusi müra vähendamiseks on vähendada heli järelkaja ehk peegeldusi ruumis. Lihtsaim viis seda teha, on kasutada akustilisi seinapaneele. Meie akustilised seinapaneelid sobivad nii koju kui büroosse. 

Rusikareegli järgi peaks akustiliste seinapaneelide pindala olema umbes pool ruumi põrandapindalast. See muidugi pole alati nii ja sõltub see nii ruumi kujust, lagede kõrgusest, akende suurusest ja arvust, põrandakattest jms.

Akustilisi seinapaneele on saadaval nii värvituna eri toonidesse, neile võib trükkida fotosid ning nendest on võimalik lõigata erinevaid kujundeid.

Laia valiku seinapaneelidele sobivaid fotosid leiate siit.

Looduslik akustiline seinapaneel, mis valmistatud 80% ulatuses naturaalsest turbast. Akustikatoodetel on A-klassi heli summutamis-võime. Akustiline paneel on looduslik toode, kus plaadi pinnase head heliisolatsiooni omadused on arendatud heli eraldamiseks. Kuna turvas on happelise pH- tasemega, siis see ei hallita.

Akustilised seinapaneelid on turvalised siseruumide helimaailma pehmendamiseks ja M1/CE klassifitseeritud (ei eralda emissiooni ehk keskkonnale kahjulikke kemikaale, ei lõhna ja on turvalised siseruumidesse).

Akustiliste seinapaneelide omadused

  • Materjal: turvas 80% ja polüester 20%
  • Standardmõõtmed: 594mm x 594mm ja 1194mm x 594mm, maksimaalne mõõt1200mm x 2400mm
  • Standard paksus: 20mm, 30mm, 40mm ja 50mm
  • Heli summutamise võime A-klass(EN ISO 354 & EN ISO 11654)
  • Tulekindlusklass: B (EN 13501-1:2018)
  • Soojusjuhtivus: 0,037 W/ mK(EVS-EN 12667)
  • Akustilise plaadi kinnitamine: liimiga, teibiga, liistudega, naeltega või ripplaesüsteemiga